Teden otroka

Ob tednu otroka smo pripravili raznolike dejavnosti, ki so se jih otroci udeležili z velikim veseljem. V ponedeljek ( 7. 10. 2019),  smo povabili na obisk učence prvih treh razredov. Skupaj z nami so se igrali, smejali in pogovarjali. V torek so se starejši otroci odpeljali z avtobusom na Ptuj, kjer so sodelovali na medobčinskem krosu v organizaciji Vrtca Ptuj. Mlajši pa so med tem časom svoje gibalne trenutke ustvarjali s pomočjo balonov, žog in milnih mehurčkov. V sredo smo se udeležili aktivnosti v okviru projekta Ulice otrokom. Za eno šolsko uro smo zaprli cesto ob vrtcu za ves promet. Spremenili smo jo v igrišče. Otroci so risali na temo promet, ob tem pa se jim je pridružil policist. Namen akcije je bil opozoriti odrasle za pomanjkanje igralnih površin za igro. V četrtek smo v vrtcu pripravili tržnico s sadjem in zelenjavo.  Ob tem smo spoznavali jesenske pridelke in se učili veščin prodajanja in nakupovanja. V petek smo zaključili raznolike aktivnosti z vstopom v “kino” in ogledom poučnih risank.