Dnevni arhiv: 6. 4. 2021

Igre z lesom

Raziskovalni duh v skupini “Medvedkov” je odkril dve škatli, pospravljeni v predalu omare. V eni škatli so bili koščki lesa različnih oblik, v drugi so bile shranjene školjke. In razvila se je zelo ustvarjalna in konstruktivna igra. Dodali smo še več koščkov lesa, različnih oblik in velikosti, igrače iz lesa, konstrukcijske igrače za gradnjo brunarice. Iz dneva v dan se je igra razvijala in nadgrajevala. Naši otroci so se spremenili v gradbenike, mizarje, arhitekte in nastajali so domiselni izdelki.

Ustvarjalno v mesecu marcu 21

Mesec marec je eden najlepših mesecev v letu, saj se pričenja prebujati pomlad. Tako se lahko odpravimo na sprehode v naravno okolje in opazujemo naravo v njenem prebujanju. Lahko gremo na travnik, v gozd in nabiramo zvončke. Lahko pa tudi tekamo, se igramo igre skrivanja in lovljenja. Predvsem pa v mesecu marcu posvetimo pogovoru o družini, o mamicah in tudi o očetih. Skratka mesec marec nam je prinesel veliko pomladnega in tudi ustvarjalnega navdiha. Prisluhnili smo zgodbicam, se igrali domišljijske igre, slikali, packali, odtiskovali, rezali s škarjami, risali, plesali, rajali, zlagali, predvsem pa se veliko igrali.