Korona utrinki

SONCE ŽE VISOKO JE (Janez Bitenc, Iz knjige Metuljček cekinček)

Sonce že visoko je,

hej, zaspanci, zdaj vstanite

in na delo pohitite!

Eni v vrtec, drugi v šolo,

tretji sem, četrti tja.

Zdaj na plan, zdaj na plan!

Sonce se nam vsem smehlja

in želi, želi nam dober dan.

 

In kako v našem vrtcu preživljamo post korona čase? Ja, zadeva zgleda nekako takole. Držali bi se naj nekih strogih pravil, ki se jih otroci ne morejo držati. Ampak brez skrbi, zaenkrat smo vsi zdravi, veseli in razigrani. Naše mamice in atiji se zjutraj maskirajo v “baucije” z maskami. Mi pa po prihodu v vrtec veselo ustvarjamo. Rišemo, poslušamo pravljice, plešemo ob otroških pesmicah in pojemo, rešujemo umske izzive,  telovadimo, se igramo z baloni, veliko bivamo na igrišču, hodimo na sprehode. In tisti ta najmlajši tudi malo jokamo, ker pogrešamo naše mamice. In kar hitro, ko se naspimo, pridejo po nas mamice in atiji “bauciji” z maskami. In zgodba se vsak dan ponovi.

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)