Jesenske dogodivščine

Jesenski letni čas nam nudi številne možnosti različnih aktivnosti. Podali smo se na sprehod ter opazovali okolje v spreminjajočih barvah. Opazovali smo drevesa, jih poimenovali in opazovali listke. Zapihal je veter in odnašal obarvane listke daleč stran. Občudovali smo breze, smreke, sadno drevje, se čudili njihovim čudovitim krošnjam, tekali med drevesi in se igrali skrivalnic. Listke različnih barv smo nabirali in jih kasneje uporabili pri likovnem ustvarjanju: odtiskovanju, packanju, lepljenju. Spoznavami smo jesenske pridelke, jih tipali in se tudi igrali. S pomočjo koruze so nastajali likovni izdelki. Otroke je zelo pritegnila ruska ljudska pravljica: Repa velikanka. Zgodbico smo tudi dramatizirali in jo zaigrali otrokom. Predvsem pa smo se veliko igrali, plesali, peli, rajali in praznovali rojstne dneve..

..