Dnevni arhiv: 18. 4. 2022

Ob materinskem dnevu

Na nebu zvezdic je milijon,

vsa noč je pozlačena.

Milijon je ptic, milijon cvetlic,

a mamica je samo ena.

Vesel materinski dan!!!

V teh pomladnih dneh smo ob materinskem dnevu pripravili krajši kulturni program. Popeljali smo se skozi zgodbico Lahko noč in dobro jutro. Otroci so se spremenili v zvezdice, lunice, dežne kaplje, sončke ter ob glasbi veselo zaplesali.

“Ko gredo otroci spat, na nebu vsako večer zasijejo zvezdice. Prve se prebudijo zvezdice plesalke po ulicah luninega kraljestva. Takoj za njimi pa iz svojih hišk pridejo lunice in s svojo mesečino svetijo celo noč”.

Noč je: v sobi in na vrati.

Noč je: fantek noče spati.

Noč je: vsi okoli spijo.

Noč je: sanje se vrtijo.

“Ko se zjutraj otroci prebudijo, se po nebu oblački že podijo. ko odpravijo se na dvorišče, se dežne kaplje spustijo na plesišče”.

Kakšen dež se je ulil!

Pada kod za stavo.

Dežek padaj, padaj zdaj veselo!

Saj ne moreš nam prav nič,

smo se skrili pod marelo.

“Dan je že tu! Sonce že sveti! vsak človek ima sonce. Pusti da sveti! Roža ne more cveteti brez sonca in otrok ne more živeti brez ljubezni”.

Mamica, ne jezi se,

če sonček se skrije.

Jaz sem tvoj sonček,

ki ves dan ti sije.

Ni res, da je eno samo sonce in da samo eno greje.

Sonc je na zemlji in nebu,

da jih nihče ne prešteje.

Ob koncu prireditve smo prisluhnili lepim besedam in voščilom naše ravnateljice Suzane Petek, ter mamicam podarili manjše darilo.