Dnevni arhiv: 26. 12. 2016

Božiček

[Not a valid template]

Otroci iz vrtca smo si še enkrat ogledali novoletno predstavo, ki so jo pripravili učenci naše šole pod mentorstvom učiteljice Janje Solina.  Ob koncu predstave se nam je pridružil tudi BOŽIČEK. Božiček je naše otroke obdaroval kar z dvema paketoma. V enem izmed njih se je skrival tablični računalnik, ki ga je Božičku podarilo podjetje Simobil in mu naročilo, da ga pokloni otrokom našega vrtca. Juhej, to je bilo pravo veselje.

Svečano kosilo

Veseli december smo zaključili s svečanim kosilom. Kosilo smo si tokrat umislili nekoliko drugače. Otroci so pripravili mizo v bolj svečani obliki. Pripravili so prtičke z novoletnimi motivi,  pribor in na sredino mize postavili novoletne kekse, pri peki katerih so tudi sami  sodelovali. Prižgali smo tudi novoletne lučke in tako nam je kosilo še bolj teknilo kot sicer.

Peka novoletnih keksov

[Not a valid template] Vzgojiteljica Bernardka zelo rada kuha in peče slastne dobrote.  Tokrat je svoje znanje uporabila tudi v vrtcu. Otroci so sodelovali pri peki novoletnih keksov. Sodelovali so pri poimenovanju sestavin, gnetenju in valjanju testa, predvsem pa pri izrezovanju keksov različnih oblik.  Recept smo napisali tudi staršem. Po celem vrtcu so dišale naše dobrote.

Božično-novoletne delavnice

[Not a valid template] Veseli december je čas poln številnih dogodkov. Naše starše smo povabili na delavnice, da skupaj z nami preživijo ustarjalno urico. Izdelovali smo okraske za božično drevo. Najprej so s pomočjo škarjic, papirja in lesketajočih se delčkov nastali “angelčki”, nato pa še okraski, zgneteni in izoblikovani s pomočjo solnega testa. Vzdušje smo popestrili ob soju novoletnih lučk. Na koncu smo okrasili božično drevo z našimi izdelki.

Božični sejem

[Not a valid template] V četrtek, 15. decembra 2016 se je zgodila božična prireditev na naši šoli, idejni vodja prireditve je bila učiteljica Vesna Koren. Tudi otroci iz vrtca smo sodelovali: z izdelki na bazarju in s svojim nastopom. Vsi otroci, tudi tisti najmlajši so se s cekinom odpravili po nakupih na božični sejem. Vsak je s svojim cekinom kupil kak izdelek na stojnicah. Otroci iz starejše skupine pa smo praznično vzdušje popestrili še z dvema pesmicama: Na saneh – Janeza Bitenca in Tika Taka – Mire Voglar.

Zimska oblačila

[Not a valid template] Tok, tok…zima že trka na naša vrata. Komaj čakamo, da zapade sneg. Pozimi je bolj hladno, zato potrebujemo topla oblačila. Katera pa? Kape, rokavice, šale, smučarske hlače, bunde, vse to potrebujemo, da se zaščitimo pred mrazom. Najprej smo spoznavali svoje telo, dele telesa in ga obrisovali. Obris svojega telesa smo prilepili na steno in ga občudovali. “To je Patricija!!!” je vzkliknila deklica ob vstopu v igralnico. Nato smo spoznavali oblačila in ugotavljali kam jih je potrebno namestiti, da bodo služili svojemu namenu.

Veseli december v mlajši skupini

[Not a valid template] Tudi v mlajši skupini so   polešali svoje bivalne prostore z zimsko dekoracijo. Tako so si pričarali vzdušje VESELEGA DECEMBRA.  Packanje, slikanje s čopiči in tempera barvami je prav posebno doživetje. Tokrat so izbrali likovno tehniko odtiskovanje. Izdelovali pa so tudi voščilnice pisanih barv.

Zimska dekoracija

[Not a valid template] Naš hodnik, igralnice in okna smo okrasili z zimsko dekoracijo. Tako smo polepšali naše bivalne prostore in obenem pričarali naše praznično vzdušje prihajajočega “Veselega decembra”. Otroci so poprijeli za čopiče in ustvarjali, slikali, packali in obenem neizmerno uživali. Ideja je ustvarjalnost naše vzgojiteljice Martine Težak.

Priprave na “božični sejem”

[Not a valid template] V četrtek, 15. 12. 2016 se je zgodila še ena božična prireditev na naši šoli in sicer pod vodstvom učiteljice Vesne Koren. Naslov prireditve je bil Božični sejem, na katerem je bil tudi bazar številnih izdelkov. Na bazar smo se pripravljali tudi v vrtcu in sicer z voščilnicami in škatlicami presenečnja, v katerih so se skrivali okraski za božično drevo. Izdelki so nastali po kreaciji naše vzgojiteljice Martine Težak.

Gledališka predstava: Restavracija

[Not a valid template] Aktivnosti v VESELEM DECEMBRU smo pričeli z veselimi dogodki. Ena izmed njih je bila predstava z naslovom Restavracija, v izvedbi Društva za boljši svet. Otroci so jim prisluhnili z veliko vnemo radovednosti, prazničnega vzdušja in razigranosti. Bilo je govora o praznikih, prazničnem vzdušju, kuhanju z ljubeznijo, gurmanskih dobrotah…