Dnevni arhiv: 1. 11. 2017

Jesen

Jesenski letni čas nam daje številne možnosti doživljanja, spoznavanja, učenja, igranja z naravnim materialom, opazovanja, druženja in še bi lahko naštevali. Izkoristili smo čudovito vreme za sprehode v naravi, opazovanje jesenskega  obarvanja drevesnih listkov, gozdu,  opazovanje vseh naravnih sprememb, nabiranje jesenskih plodov in še bi lahko naštevali. Veliko smo se igrali tudi na otroškem igrišču, tekali, se lovili in igrali v peskovniku.

Najbolj je otroke pritegnila igra s kostanji. Kostanje so tipali, razvrščali po velikosti, presipovali iz posodice v posodico, se z njimi igrali, jih kuhali in z njihovo pomočjo tudi ustvarjali. Izdelovali smo namreč polžke s hišicami s pomočjo solnega testa in kostanjev. Mimogrede smo se naučili tudi pesmico o kostanjih in jo veselo prepevali.

Na sprehodu smo nabirali jesenske listke in občudovali pisano obarvanje. S pomočjo listkov smo izdelovali odtise, tako z vočenkami kot s tempera barvami. Veliko smo tudi slikali, predvsem jesenske motive: drevesa, listke, jabolka…

Pripravili pa smo tudi jesenske delavnice, kjer so otroci skupaj s straši izdelovali jesensko dekoracijo. Po končanem likovnem ustvarjanju smo se na igrišču posladkali s pečenimi kostanji. Ob tej priložnosti gre zahvala gospodu Robertu in gospodu Darku, ki sta kostanje  za vse nas tudi spekla.