Dnevni arhiv: 2. 12. 2018

Kulturni dan

V osnovni šoli Zavrč so v okviru kulturnega dne pripravili številne aktivnosti na temo ohranjanje kulturne dediščine. K sodelovanju so povabili tudi otroke iz vrtca. Otroci so imeli možnost sodelovanja pri peki  pod vodstvom Kmečkih žena, plesali so skupaj z učenci ob zvokih harmonike in se učili osnovnih plesnih korakov, prisluhnili petju ljudskih pevcev in z njimi zapeli, prisluhnili so čebelarju ter se na koncu posladkali s sladkim medom.

Jesen

V vrtcu prilagajamo dejavnosti letnemu času. Jesenski čas nam daje številne možnosti udejstvovanja. Bivamo v naravi, hodimo na sprehode, opazujemo naravno obarvanje, nabiramo jesenske plodove, listke ipd. Vse kar opazujemo, tipamo in spoznavamo pa kasneje izražamo skozi gibanje, glasbo, ples in  s pomočjo likovnega izražanja… Največje doživetje za otroke je bil kostanjev piknik, kjer smo se do sitega najedli sladkih kostanjev.

Teden otroka

Ob tednu otroka so se tudi v našem vrtcu dogajale številne aktivnosti, ki so otroke zelo pritegnile. K igri smo povabili otroke iz prvega in drugega razreda OŠ, podali smo se na daljši sprehod v naravno okolje, tekali in igrali v naravi, izvedli vadbeno uro v telovadnici in se predvsem veliko igrali. Največje doživetje  za otroke pa je predstavljala vožnja z lesenim vozičkom. Nepozabljivo doživetje…

Projekt Pasavček

Tudi otroci iz vrtca Zavrč sodelujejo pri projektu Pasavček. Odrasli moramo biti dober vzgled in otroka poučiti osnovnih prometnih pravil. Cilji projekta so, da se otrok seznanja z varnim vedenjem v različnih okoljih (doma, v vrtcu, na sprehodu, v avtu) in si pridobiva veščine povezane s prometno varnostjo (prečkanje ceste, prepoznavanje nevarnih situacij, upoštevanje prometnih predpisov)… Tokrat nas je gospod policist poučil o hoji po pločniku, o prečkanju ceste preko prehoda  in o številnih drugih nevarnostih. Otroci so mu tudi prisluhnili in upoštevali zastavljena pravila.