Veseli december

V mesecu decembru je bilo v našem vrtcu zelo veselo in ustvarjalno. Najprej smo praznično okrasili naše prostore. Otroci so sodelovali pri likovnem ustvarjanju: lepljenju, rezanju, packanju, odtiskovanju. Nastajali so okraski, hiške, zimske krogle, voščilnice in drugi likovni izdelki. Okrasili smo novoletno smrekico ter jo postavili na hodnik v vrtcu. Poslušali smo božično novoletno glasbo ter ob njej peli in plesali. Ob spontanem plesnem ustvarjanju se je porodila ideja, da pripravimo “Božično novoletno plesno predstavo: Zima je prišla”. Vživljali smo se v vloge snežink, dreves, božičkov…Predstavo smo tudi uspešno izpeljali. Bili pa smo tudi deležni številnih obiskov. Obiskal nas je “Škratek” in se predstavil z lutkovno igrico. Otroci so ga nestrpno pričakali in se tudi z njim poigrali. Nato nas je obiskal Božiček s spremstvom svojih pomočnikov in gospe ravnateljice Suzane Petek. Pozorno smo prisluhnili vsem njihovim novoletnim voščilom in lepim željam ter se tudi posladkali. Hvala vsem, ki so nam popestrili in polepšali “Veseli december.” Na koncu smo pripravili novoletni pogrinjek, ter ob soju prazničnih lučk pripravili svečano kosilo. Ob tej priložnosti so se nam v ustih stopili tudi novoletni hrustljavi piškoti.

.

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)