Medgeneracijsko srečanje 22

V četrtek, 28. 5. 2022, smo povabili v vrtec babice in dedke, da skupaj z nami preživijo raziskovalno dopoldne. Bili smo prijetno presenečeni, da so se vabilu odzvali v tako velikem številu. Prišli so od blizu in daleč, skratka iz vseh vetrov. Zbrali smo se pred vrtcem, prisluhnili uvodnim besedam ter v začetku zasadili cvetlice, ki bodo krasile vhod v vrtec. Ob vsakem pogledu na rožice se bomo s prijetnimi mislimi spominjali na ta dogodek, in misli nam bodo odtavale k našim babicam in dedkom. Nato smo se spremenili v prave male raziskovalce naše bližnje naravne okolice. Podali smo se na sprehod do cerkve posvečene Devici Mariji, obenem pa opazovali prelepo naravo. Nabirali smo cvetlice, travniške rastline, kamenčke, polžje hišice, lovili metuljčke, žuželke, prisluhnili petju ptičk, skratka, naravo smo doživljali z vsemi svojimi čuti. Ob cerkvici smo malo posedeli, občudovali veliko in visoko lipo, poskušali ugotoviti njeno starost, ki dosega več kot 50 let, potipali smo njeno deblo in se nadihali svežega zraka pod njeno krošnjo. Nato smo spontano zaplesali rajalni igri Bela bela Lilija in Ringa raja ter se pogovarjali še o marsičem. Razigrani, nasmejani in s prijetnimi občutki smo se vračali proti vrtcu ter si obljubili, da tako prijetno srečanje ponovimo še naslednje leto. Hvala vsem, ki ste se odzvali povabilu in polepšali naše dopoldne.

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)