Tradicionalni slovenski zajtrk “22”

18. novembra 2022 smo praznovali dan slovenske hrane in izvedli že dvanajsti Tradicionalni slovenski zajtrk. Osrednja tema, ki je bila letos izpostavljena je mleko in mlečni izdelki. Letošnji slogan se je glasil “Zajtrk z mlekom – super dan!” Na ta dan se postrežejo tradicionalna živila zajtrka, kot so med, maslo, mleko, kruh , jabolka in drugo sveže in suho sadje lokalnega oz. slovenskega porekla. Tudi v našem vrtcu smo se na ta dan pripravljali že ves teden. Pogovarjali smo se o zdravi prehrani, se o njej pogovarjali ob poučnih slikanicah, prisluhnili poučnim zgodbicam in risankam. Večji poudarek smo namenili pogovoru o mleku in o kravicah. In tako nam je tradicionalni slovenski zajtrk, ki smo ga izvedli v petek zelo zelo teknil. Domači kruh, sveže mleko, maslo in med. In za posladek lepa redeča jabolka. Pa dober tek!!!

(Skupno 31 obiskov, današnjih obiskov 1)