Teden otroka v našem vrtcu 23

V sklopu Tedna otroka smo v našem vrtcu organizirali številne raznolike dejavnosti, ki so zelo popestrile naš vsakdan in nam pričarale številna doživetja. V ponedeljek smo pričeli z igro s pomočjo številnih rekvizitov: z milnimi mehurčki, baloni, žogami različnih velikosti in odbojnosti. V torek smo v okviru projekta “Ulice otrokom” risali s kredami po parkirišču, se pogovarjali s policistom in radovedno opazovali policijski avtomobil. V sredo je bil za nas prav poseben dan, saj se je pred našim vrtcem zbrala skupina naših babic in dedkov. Po uvodnem pozdravu gospe ravnateljice Suzane Petek, smo se odpravili proti enemu najlepših skritih kotičkov v našem kraju (cerkvici Device Marije). Skupaj z babicami in dedki smo po poti iskali skrite darove “Tetke jeseni”, ki nam jih je nastavila. Otroci so tako po poti iskali skrite jesenske plodove, jih tipali, poimenovali in nalagali na voziček. Naš cilj je bil postanek pri cerkvici, na klopci pri lipah, kjer smo se malo okrepčali, poklepetali in načudili lepotam narave. Izlet smo zaključili pred našim vrtcem, kjer nam je ” Tetka jesen” še nastavila sadje, našim dedkom in babicam pa smo se zahvalili z manjšim darilcem. Čudovito preživet dan bo zagotovo zapisan v album spominov vseh nas. V četrtek smo uredili našo visoko gredo, zasadili smo mačehe in jesensko vreso, ter uredili jesensko dekoracijo. Teden smo zaključili z ogledom poučne risanke, ob sladkanju s kokicami in sladkorno peno.