Obiski v našem vrtcu

Naš vrtec sodeluje z bližnjim in daljnim okoljem skozi vse šolsko leto. Tudi letošnje  leto je bilo tako. Obiskali so nas številni posamezniki in društva, ter s tem bogato prispevali k našim vzgojnim ciljem. Večkrat na leto nas obišče medicinska sestra Mojca iz Zdravstvenega doma Ptuj in otroke pouči o zdravi prehrani ter o zobni higieni. Otrokom pripoveduje zgodbice “O LUMPIJU IN CAPIJU”, ter jih povabi k igranju didaktičnih iger. Na koncu jih pouči, kako se pravilno ščetkajo zobki in poda vse napotke za ustno higieno v domačem okolju. Večkrat smo si pogledali lutkovno igrico v organizaciji Društva za boljši svet. Igralca sta nam že zelo poznana in nas vedno znova in znova znata pritegniti s poučno in zanimivo vsebino. Ob tradicionalnem slovenskem  zajtrku pa nas je obiskal gospod čebelar iz Čebelarskega društva Zavrč. Pripovedoval nam je zgodbice o svojem delu in o svojih čebelicah.  Spodbudil nas je tudi k sladkanju z medom in nas poučil o njegovih zdravilnih učinkih. Obiskali pa so nas tudi policisti iz Policijske postaje Gorišnica. Bili so zelo prijazni in največje doživetje je bilo raziskovanje policijskega avtomobila. Upamo, da bomo taka in podobna srečanja izvajali tudi v prihodnjem šolskem letu.