OBVESTILO STARŠEM-ZAPRTJE VRTCEV

Spoštovani starši!

V četrtek, 22.10.2020, pozno popoldan je predsednik vlade Janez Janša na novinarski konferenci povedal, da se s ponedeljkom (26. 10. 2020) zapirajo tudi vrtci, ker se je povečalo število okužb med vzgojitelji. Premier je župane zaprosil, naj glede na situacijo v svojih krajih organizirajo varstvo v vrtcih za tiste starše, ki opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah (takšno delo opravljajo zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski, policiji in drugih službah, ki so pomembne za oskrbo prebivalstva). Edini pogoj, da se otrok lahko vključi v nujno varstvo je, da je otrok zdrav in ne kaže znakov bolezni.

Glede nujnega varstva otrok ste nam starši že podali informacijo. Bi vas pa prosili, da vse novosti in spremembe glede organizacije varstva otrok od 2.11. 2020 naprej spremljate preko e-pošte in spletne strani vrtca in šole, kjer vas bomo sproti obveščali.

Hvala za razumevanje.

Ravnajmo odgovorno in s svojim ravnanjem prispevajmo k zajezitvi epidemije COVID-19.

Kolektiv vrtca Zavrč